DELAVNICE O DIGITALNI PREOBRAZBI
Vabljeni na spletne Moodle delavnice v sklopu Erasmus+ projekta Korak […]
Vabljeni na spletne Moodle delavnice v sklopu Erasmus+ projekta Korak naprej, kjer sodeluje ADS – Andragoško društvo Slovenije kot partner v projektu s Hrvati in Srbi. Navdušeni smo, da se skupaj z vsakim od vas podajamo na to potovanje, ko se poglabljamo v transformativno področje digitalnega prehoda v izobraževanju odraslih.
V delavnicah bomo skupaj z vami raziskovali inovativne strategije, najboljše prakse in nastajajoče trende v digitalnem izobraževanju. Poleg tega te delavnice služijo kot platforma za smiselno izmenjavo in mreženje med izobraževalci, praktiki in zainteresiranimi stranmi, navdušenimi nad napredkom izobraževanja odraslih. Vaši pogledi in izkušnje so neprecenljivi prispevki k naši skupni učni poti.
Ko začenjamo s tem razburljivim prizadevanjem, vas spodbujam, da se aktivno vključite v razprave, delite svoje misli in izkoristite priložnost, da se učite od svojih vrstnikov. Sprejmimo skupaj izzive in priložnosti, ki jih ponuja digitalni prehod, medtem ko si prizadevamo opolnomočiti učeče se odrasle in oblikovati bolj vključujočo in dinamično izobraževalno prihodnost. Zdi se, kot da smo preskočili s črno-belega izobraževanja na izobraževanje z visoko čitljivostjo in z enim samim klikom miške, vstopili v svet barvitega, interaktivnega učenja, ki ga nudi digitalno izobraževanje.
Dve delavnici smo že uspešno izvedli, v oktobru razpisujemo še dve in v novembru še eno.
Razpored delavnic: ( oktober, november 2024 )
- Inovativna učna orodja pri poučevanju in učenju, 10.2024 od 17.30-19.00
izvaja Dr. Marko Radovan , oddelek za pedagogiko in andragogiko, FF v Ljubljani
- Mikroučenje v digitalni učilnici, 10.2024 od 17.30 -19.00
Izvaja Dr. Mateja Brejc, Ministrstvo za digitalno preobrazbo
- Implementacija odprtih izobraževalnih virov v digitalnem izobraževanju, 5.11. 2024 od 17.30 do 19.00
Izvaja mag. Radovan Krajnc, Zavod RS za šolstvo
Vsaka delavnica se prične s samostojnimi in refleksnimi učnimi nalogami, ki jih izvede vsak udeleženec individualno ( vprašanja, naloge, ogled video posnetkov itd…), navodila vsak udeležencev prejme po vpisu po elektronski pošti. Temu sledi skupinska interakcija in delo s predavateljem oz. moderatorjem delavnice, ki usmerja, vodi razpravo in temelji na interakciji, sodelovanju udeležencev in izkustvenem učenju.
Udeleženci delavnic bodo ob koncu prejeli cerfifikat in poseben Vodnik za digitalno preobrazbo. Njegov glavni namen je izobraževalcem odraslih in predavateljem na vseh ravneh izobraževanja, olajšati vključitev digitalnih orodij v učni proces.
Reference moderatorjev delavnic:
Dr. MARKO RADOVAN, izredni profesor na oddelku za pedagogiko in andragogiko, FF Univerze v Ljubljani. Ukvarja se z didaktiko izobraževanja odraslih in e- izobraževanja. Je avtor številnih raziskav na področju IO na daljavo, kjer se osredotoča na teme kot so motivacija, samostojno učenje in vključevanje tehnologije v izobraževanje.
Mag. RADOVAN KRAJNC, pedagoški svetovalec na Zavodu za šolstvo RS za področje računalništva in informatike. Je (so)avtor več spletnih seminarjev v projektu e-šolstvo. Področje njegovega raziskovanja so učinkovite metode poučevanja računalništva ter učinkovita in smiselna raba IKT tehnologije pri učenju in poučevanju.
Dr. MATEJA BREJC, zaposlena na Ministrstvu za digitalno preobrazbo. Je diplomirana sociologinja kadrovskega managementa, magistrirala v VB in doktorirala n Univerzi na Primorskem. Je predavateljica, sodelovala na več mednarodnih projektih, (so)avtorica številnih člankov, publikacij in monografij.
Ukvarja se s področjem in oblikami e- izobraževanja , še posebej mikroučenja
Na delavnice se lahko prijavite FRANCIJU LAJOVICU koordinatorju projekta »Korak naprej, po elektronski pošti: franci.lajovic@andragosko-drustvo.si ,po telefonu: 068 602 287 in prejeli boste vsa potrebna navodila za udeležbo v delavnicah.
Pozdravlja vas ekipa projekta »Korak naprej »
Veselimo se srečanja na delavnicah !