IZOBRAŽEVANJE ŠTUDENTOV NA ŠOLSKEM CENTRU SLOVENJ GRADEC, VIŠJI STROKOVNI ŠOLI
Na Šolskem centru Slovenj Gradec, Višji strokovni šoli je 25. marca potekalo izobraževanje študentov [...]
Na Šolskem centru Slovenj Gradec, Višji strokovni šoli je 25. marca potekalo izobraževanje študentov z naslovom »Pogajanja kot ključ do uspešnega začetka kariere in učinkovite komunikacije«. Po uvodnih pozdravih ravnateljice mag. Janje Razgoršek, organizatorice dogodka Monike Horvatič in predstavnice Skupnosti VSŠ so študenti prisluhnili predavanju dr. Ervina Pfeiferja, strokovnjaka na področju poslovnih pogajanj, financ in strateškega vodenja.
Dr. Pfeifer je s konkretnimi primeri iz prakse nazorno predstavil različne pogajalske taktike in pristope. Poseben poudarek je namenil pričakovanjem delodajalcev do mladih, ki vstopajo na trg dela, ter vplivu nebesedne komunikacije na uspešnost zaposlitvenega razgovora. Študenti so svoje znanje nadgradili tudi s praktično simulacijo zaposlitvenega razgovora, kjer so se preizkusili v vlogi kandidata in delodajalca ter razvijali veščine samozavestnega nastopa, argumentiranja in učinkovite komunikacije.
Izobraževanje je bilo izvedeno v sklopu razpisa Skupnosti VSŠ za vključitev strokovnih delavcev in sodelavcev višjih strokovnih šol v razvojne dejavnosti na področju vseživljenjske karierne orientacije in svetovanja v letu 2026. S tovrstnimi izobraževanji študentom omogočamo krepitev kompetenc, ki jih bodo potrebovali za uspešen prehod na trg dela ter za dolgoročen karierni razvoj.
Fotografije:
















